Zimowy taras - jak go ogrzać? - Ciepło

naprawa palników

Start sezonu grzewczego ? jak się do niego przygotować?

Przed przystąpieniem do ogrzewania pomieszczeń warto pamiętać na pewno o dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów instalacji centralnego ogrzewania. Takie elementy, jak piec czy grzejniki powinny być dokładn

Dodane: 29-03-2019 07:19
Zimowy taras - jak go ogrzać? - Ciepło naprawa palników
ie sprawdzone nie tylko przez właściciela domu, ale również przez pracownika firmy zajmującej się serwisem pieców. Dopiero po gruntownym sprawdzeniu elementów instalacji warto przystąpić do rozpoczęcia sezonu grzewczego. W przeciwnym razie możemy spotkać się niestety z groźnymi awariami, które są niebezpieczne w związku z wysoką temperaturą wytwarzaną w piecu. Stąd też warto na pewno przed rozpoczęciem ogrzewania sprawdzić wszystkie elementy instalacji. To właśnie po długim okresie niekorzystania ze sprzętu najczęściej ulega on awariom i tak jest również w przypadku pieców.

Ogrzewanie tradycyjne - piec węglowy

Piec węglowy w wykonaniu tradycyjnym ? tzw. piec izbowy, pozostaje w wielu gospodarstwach domowych głównym źródłem energii cieplnej. Jest kłopotliwy w eksploatacji, ponieważ:

wymaga dostarczenia ciężkiego paliwa (często po schodach),
wymaga nadzoru podczas palenia i wygaszania,
po rozgrzaniu emituje dużo ciepła, które po zgaszeniu paleniska stopniowo się zmniejsza. Po wieczornym ?napaleniu? rano w pomieszczeniu jest już zimno. Piec taki zabudowany w kuchni służy jednocześnie do przygotowywania potraw. Budową tradycyjnych pieców zajmuje się zdun.
Niekiedy do dawnych pieców zamiast palenisk węglowych montuje się palniki gazowe. Znacznie zwiększa to komfort eksploatacji (eliminuje konieczność noszenia ciężkiego paliwa, nadzoru podczas palenia i wygaszania, zapewnia możliwość ponownego zapalenia w każdej chwili, znacznie zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, zapewnia łatwą regulację). Także możliwy jest montaż w takich piecach specjalnych grzałek elektrycznych (ich moc na ogół wymaga zasilania trójfazowego). Zapewnia to wysoki komfort (możliwe jest zastosowanie zegara sterującego, włączania na określony czas, często po taryfie nocnej, możliwa jest regulacja ? zwykle 3-stopniowa), chociaż piec rozgrzewa się wolniej niż opalany węglem czy (tym bardziej) gazem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie#Ogrzewanie_spalinowe

Ogrzewanie podczerwienią a inne sposoby ogrzewania

Popularność ogrzewania podczerwienią w Polsce rośnie z dnia na dzień. Ta nowoczesna technolgia, jak wiele podobnych rozwiązań przyszła do nas z zachodu, głównie z Europy Zachodniej. Ogrzewanie podczerwienią to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort, czas oraz wygodę. Daje ono możliwość łatwego ogrzania swojego domu minimalizując przy tym nie tylko nasz czas i fundusze, ale także dając znaczny pozytywny wpływ na ekologię. Jeśli porównamy ogrzewanie podczerwienią do palenia tradycyjnego w piecu to przewaga tego nowoczesnego rozwiązania jest po prostu bardzo wyraźna. Warto się nim zainteresować!