Piec na olej ? zalety

nagrzewnice na olej przepracowany

Chociaż jak do tej pory najpopularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania w budownictwie jednorodzinnym są kotły na węgiel i innego rodzaju paliwo stałe, a także kotły gazowe, to jednak z roku na rok coraz większe znaczenie mają piece olejowe. Jak się okazuje, ta technologia jest bardzo ekologiczna i produkowane obecnie, zaawansowane technologicznie kotły umożliwiają spalanie oleju bez szkód dla środowiska. Jest to bardzo ważne, ponieważ z roku na rok ekologia odgrywa coraz istotniejszą rolę w naszym życiu i coraz surowsze są kary za emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Piec na olej nie wymaga również obsługi, więc mieszkaniec domu zaopatrzonego w taki rodzaj kotła może przeznaczyć czas na inne obowiązki czy rozrywkę.

Grzejniki zasilane są prądem elektrycznym lub

Czerpią energię z gazu. Stosowane są rzadko.

Może to być piec kaflowy, wyposażony w palnik gazowy zamiast spalania węgla. Także istnieją grzejniki żeliwne wyposażone w cegłę szamotową, która zapewnia właściwości akumulacyjne.

Grzejniki konwekcyjne ogrzewają pomieszczenie w wyniku przepływu masy powietrza wewnątrz radiatora grzejnika, w wyniku czego następuje jego ogrzanie. Przepływ może być grawitacyjny (wówczas powietrze przepływa w sposób naturalny, co wynika z różnicy gęstości powietrza spowodowanej różnicą jego temperatury) lub wymuszony (przepływ powietrza wymusza wentylator). Grzejniki zasilane są prądem elektrycznym lub wodą. Woda dostarczana jest instalacją centralnego ogrzewania (CO).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie

Dlaczego ogrzewanie jest tak istotne w każdym domu?

W każdym domu znajduje się wiele instalacji. Chociaż można pokusić się o stwierdzenie, że ich znaczenie jest porównywalne, to jednak są takie instalacje, bez których trudno byłoby się obejść szczególnie podczas zimowej pory. Do takich instalacji trzeba zaliczyć przede wszystkim instalację grzewczą, która pozwala na uzyskanie określonej temperatury nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Instalacja grzewcza to jedna z najistotniejszych instalacji w każdym domu, ponieważ to od niej zależy nie tylko nasz komfort cieplny, ale w wielu przypadkach także nasze zdrowie. Wobec tego konieczne jest zadbanie o to, aby instalacja ta sprawnie funkcjonowała i dobrze spełniała swoją funkcję.

Dodane: 10-05-2019 15:04