Promienniki energii cieplnej

naprawa nagrzewnic olejowych

Grzejniki radiatorowe

Grzejniki radiatorowe są obecnie wypierane przez grzejniki konwekcyjne. Powietrze przepływa na zewnątrz radiatora. Radiator ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną, wykonywaną przez wyprofilowanie, wytłoczenie lub przyspawanie pasów blachy do rury w której płynie czynnik grzejący.

Wady i zalety, porównanie z konwekcyjnymi:

zajmują większą powierzchnię ściany,
pomieszczenie jest ogrzane równomierniej,
łatwiej uzyskać wyższe temperatury w dolnej części pomieszczenia,
słabo wymuszają obieg powietrza w pomieszczeniu,
większa część ciepła jest odprowadzana przez promieniowanie cieplne.

Promienniki energii cieplnej

Bardzo cenione jako źródło ciepła w wysokich pomieszczeniach z uwagi na bezpośrednie ogrzewanie ciał stałych przez promieniowanie podczerwone, a nie przez powietrze, które dopiero wtórnie jest ogrzewane przez ciała stałe, dzięki czemu ciepło ukierunkowane jest do dolnej partii wysokiego obiektu. Systemy grzewcze oparte na promiennikach charakteryzują się minimalną bezwładnością, szczególnie oparte na promiennikach gazowych i elektrycznych.

Promienniki obecnie należą do najchętniej stosowanych urządzeń grzewczych stosowanych w dużych obiektach przemysłowych, logistycznych i sportowych.

Zalety:

niższe koszty eksploatacji systemu przy tym samym komforcie cieplnym
możliwość stosowania pełnej automatyki sterującej
układ zdecentralizowany przy większych obiektach
możliwość ogrzewania strefowego
kontrola komfortu termicznego całej powierzchni ogrzewanej

Wady:

zależne od rodzaju promienników (gazowe, elektryczne, wodne)

Pierwsze uruchomienie piecyka gazowego

naprawa nagrzewnic olejowych

Ogrzewanie domu gazem stanowi bardzo wygodny sposób na jego nagrzewanie w okresie zimowym. Chociaż wydaje się on nieco drogi, to jednak wystarczy zgłosić do gazowni rozpoczęcie okresu grzewczego, żeby opłaty za zużycie gazu były nieco inaczej obliczane. Sam montaż instalacji gazowej w domu powinien zostać wykonany jeszcze w czasie wykańczania postawionego budynku, ponieważ wówczas można dostosować kupowane grzejniki do wybranego sposobu ogrzewania domu. W wyborze dobrego piecyka mogą pomóc pracownicy firmy sprzedającej piecyki gazowe. Ich rodzaj musi zostać dostosowany do wielkości samego budynku i wielkości zakupionych grzejników. Również pierwsze uruchomienie piecyka gazowego powinno być wykonywane przez specjalistów.

Elektryka a samochody

Usługi elektryczne coraz częściej dotyczą elektryczności samochodowej. Jak się okazuje, coraz nowocześniejsze samochody są wręcz naszprycowane rozwiązaniami technicznymi z zakresu elektryki i elektroniki a nawet drobna usterka powoduje, że trzeba skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie. Różnego rodzaju sondy i kontrolki w samochodach są bardzo ważnymi wskaźnikami, które umożliwiają użytkownikowi monitorowanie poziomu odpowiedniego płynu i ogólne panowanie nad samochodem. W przypadku awarii może dojść nawet do poważnej usterki, dlatego usługi elektryczne coraz częściej umożliwiają naprawy w tym zakresie.

Dodane: 11-05-2019 09:10